Nigdy nie używaj kurkumy, jeśli przyjmujesz którykolwiek z tych leków !

Spread the love
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania SUPER REZULTAT ! w ciągu 3 miesięcy SCHUDŁAM 15,2 kg! odchudzanie bez diety - skuteczne>>>"

Nieznane i groźne oblicza kurkumy, o których każdy powinien wiedzieć.

Kurkuma jest ekstremalnie korzystnym dla zdrowia składnikiem naturalnym, który jest uważany za alternatywne lekarstwo na wiele różnych chorób. Jej stosowanie ma mniej skutków ubocznych i często zaleca się ją jako naturalny zamiennik leków. Jednakże, w rzadkich przypadkach, kurkuma może powodować poważne ujemne dla zdrowia skutki, jeżeli jest stosowana nadmiernie lub w połączeniu z pewnymi zażywanymi lekami.
Popularne artykuły, które również interesują innych:

loading…O kurkumie, ludzie zwykle myślą jako korzeniu rośliny, który jest wykorzystywany jako przyprawa kulinarna, lek i w ceremoniach w Indiach od ponad czterech tysiącleci.
Liczne badania (ponad 7.000 publikacji) dowiodły, że kurkuma posiada wiele właściwości zdrowotnych.
Większość jej właściwości wynika z jej aktywnego składnika, kurkuminy, która jak stwierdzono, ma silne działanie anty-rakotwórcze, przeciwzapalne, przeciw-utleniające i przeciwzakrzepowe.

ciekawostkiozdrowiu.pl-kurkuma-przeciwwskazania

Dlaczego czasami kurkuma jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, czyli o tym czego nie wiesz a co lepiej poznać.

Ze względu na jej korzystne dla zdrowia właściwości i działanie, wiele osób korzysta z kurkumy w połączeniu z innymi lekami, lub jako alternatywy dla swoich przepisanych leków. Głównie ze względu na chęć uniknięcia negatywnych skutków i powikłań z powodu nadmiernego stosowania leków. A tymczasem jest wiele przeciwwskazań do spożywania kurkumy.

Podobne artykuły, które również interesują innych:
loading...

Oto fatalne dla zdrowia połączenia kurkumy z niektórymi lekami – kurkuma i przeciwwskazania.

– Tak więc, jej przeciwzakrzepowe działanie, które zmniejsza skrzepy krwi może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeżeli będzie połączone z lekami rozrzedzającymi krew, takimi jak chociażby aspiryna, czy innymi. Ich kombinacja rzeczywiście wzmacnia działanie tych leków a tym samym zwiększa ryzyko krwawienia.
– Kurkuma wchodzi także w interakcję z lekami na cukrzycę, które obniżają poziom cukru we krwi. Mianowicie, wzmacnia ich działanie, a tym samym podnosi ryzyko wystąpienia niskiego poziomu cukru we krwi. W rezultacie, mogą wystąpić liczne efekty uboczne, takie jak niewyraźne widzenie, delirium, zaburzenia funkcji poznawczych, lęk i drżenie.
– Spożycie kurkumy może prowadzić do reakcji alergicznych, takich jak wysypki czy pokrzywki, a nawet może spowodować skrócenie oddechu i anafilaksję.
– Ponadto, kurkuma nie powinna być łączona z lekami, które zmniejszają wydzielanie soku żołądkowego, bo faktycznie zwiększa produkcję soku żołądkowego i może prowadzić do nudności, bóli brzucha, wzdęć i uszkodzenia przełyku.

Bądź na bieżąco >>> ciekawostkiozdrowiu.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ciekawostkiozdrowiu

Dlatego też, jeśli używasz kurkumy w tym samym czasie gdy przyjmujesz jakieś inne środki medyczne i leki, lub też w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, należy ją zastąpić inną naturalną alternatywą lub też zmniejszyć spożywaną ilość.
Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


Źródło: healthandlovepage.com/dont-ever-use-turmeric-if-youre-on-any-of-the-following-medications/

Zapisz

Zapisz

: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | CzasNaZioła | Naturalne Sposoby | popularne | Domowe Sposoby | Ciekawostki o zdrowiu | WeightLoss | UlubioneInspiracje