KAPUSTA – 10 PRZEPISÓW DOMOWYCH. Jak wykorzystać kapustę dla zdrowia.

Spread the love
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania SUPER REZULTAT ! w ciągu 3 miesięcy SCHUDŁAM 15,2 kg! odchudzanie bez diety - skuteczne>>>"

KAPUSTA – 10 przepisów domowych na bóle stawów, bolące kolano, zapalenia stawów, wypryski, choroby serca, zaparcia, wrastanie paznokci, przebarwienia, dla cukrzyków i …, czyli jak wykorzystać kapustę dla zdrowia. Znane i nieznane przepisy medycyny ludowej

Od pokoleń kapusta była wykorzystywana w medycynie ludowej jako lek na różne problemy zdrowotne.

CiekawostkiOzdrowiu.pl-kapusta-10-przepisow-domowe-sposoby

Liczne badania wykazały, że może obniżyć ryzyko wystąpienia różnych problemów zdrowotnych,

Kapusta może być stosowana samodzielnie lub w niektórych mieszankach leczniczych w celu leczenia różnych problemów zdrowotnych. Ale są również przeciwwskazania – kapusta nie jest zalecana np. dla osób z chorą wątrobą czy tarczycą.

Przepis 1 – KAPUSTA NA BOLĄCE KOLANO

– Jak wykorzystać silne właściwości przeciwzapalne liści kapusty do leczenia bólu stawów kolan
– To najpopularniejszy i najbardziej znany przepis

Sposób użycia:

obłóż kolana ciepłymi liśćmi białej kapusty (lekko roztłuczonymi) wokół bolącego kolana. Po lekkim ostygnięciu zabezpiecz liście bandażem a potem zakryj folią, aby utrzymać ciepło. Powtarzaj stosowanie tej metody a skutecznie złagodzisz ból w kolanie.

Przepis 2 – KAPUSTA NA WYPRYSKI

– Jak leczyć skutecznie wypryski:

Po zmieszaniu z rzeżuchą, suszonymi jagodami i rumiankiem, umieść bezpośrednio na chorym miejscu, aby skutecznie wyleczyć wypryski.

CiekawostkiOzdrowiu.pl-kapusta-10-przepisow-domowe-sposoby

Przepis 3 – KAPUSTA NA WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

– Liście kapusty są w stanie chłonąć np. ropę z wrastających paznokci.

Sposób użycia:

Umieść liście na miejscu zagrożonym i zabezpiecz bandażem. Pozostaw na noc. Powtarzaj do momentu usunięcia problemu (zmieniaj liście codziennie).

Przepis 4 – KAPUSTA NA SERCE

– Jak zmniejszyć ryzyko chorób serca – Liście kapusty czerwonej zawierają antocyjany, barwnik rozpuszczalny w wodzie, który skutecznie leczy stany zapalne. Ponadto, kapusta jest bogata w polifenole, związane z obniżaniem ciśnienia krwi i sprzyja zdrowiu serca. To jest to, co należy zrobić w przypadku leczenia chorób serca.

Sposób użycia:

Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy stosować surowe liście kapusty. Spożywaj codziennie sałatki z dodatkiem kapusty. Można jeść codziennie 2 łyżki gotowanej kapusty.

Przepis 5 – KAPUSTA NA TRAWIENIE

Jak użyć kapustę na problemy trawienne:

Pij szklankę soku z kiszonej kapusty raz dziennie na problemy z trawieniem (sok z kiszonej kapusty zawiera probiotyki, które zwiększą wchłanianie witamin i minerałów).

CiekawostkiOzdrowiu.pl-kapusta-10-przepisow-domowe-sposoby

Przepis 6 – KAPUSTA NA ODCHUDZANIE

– Jak usunąć zaparcia, pozbyć się złogów i… schudnąć – w celu leczenia zaparć należy jeść kapustę surową lub gotowaną i pić sok z kiszonej kapusty.

Sposób użycia:

Najlepsze rezultaty daje picie soku z kiszonej kapusty (ale nie kwaszonej, która jest z dodatkiem octu) ale po wypiciu soku z kiszonej lub soku wyciśniętego świeżo z kapusty nie wychodź z domu przez najbliższe 2-3 godziny, gdyż bieganie do toalety masz gwarantowane (niektórzy po 1 szklance takiego soku odwiedzają tego dnia 7-8 razy !!!)

Przepis 7 – KAPUSTA NA PRZEBARWIENIA I ROGOWACENIE PIĘT

Jak wybielić/usunąć przebarwienia na skórze rąk, zmniejszyć rogowacenie pięt.

Jak przygotować:

Wkładamy ręce na 5 minut w sok z kiszonej kapusty (ale nie może być ran na skórze, gdyż będziemy odczuwać bardzo sile pieczenie), potem zmywamy ręce wodą i smarujemy oliwą z oliwek. Najlepiej robić ten zabieg na noc. Podobnie pozbędziemy się suchej i zrogowaciałej skóry pięt.

Przepis 8 – KAPUSTA DLA CUKRZYKÓW

Cukrzyca typu 2 i jak spowolnić wchłanianie cukru: Kapusta skutecznie spowalnia wchłanianie cukru u osób z ryzykiem zachorowania na cukrzycę, jak i tych, którzy już cierpią na cukrzycę typu 2

Kapusta jest bogata w błonnik, a zatem wspomaga absorpcję nadmiaru glukozy. W przypadku cukrzycy i zmniejszenia wchłaniania cukru:

Sposób użycia:

1. Jedz kapustę jako dodatek co najmniej 3 razy na dzień.
2. Spożywaj sok z kapusty przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.

Przepis 9 – KAPUSTA A GOJENIE RAN

– Gojenie się ran – Kapusta jest niezwykle przydatny w procesie gojenia się ran, ta metoda przydaje się, gdy nie mamy żadnej innej pomocy czy innych środków.

Jak przygotować:

Umyj kilka świeżych zielonych liści kapusty, chwilę ogrzej i osusz. Wałkiem do ciasta lub w inny sposób, rozgnieć liście i pokrój. Zastosuj liście na ranę. Zmieniaj je co 2 godziny a po pewnym czasie, co 4-5 godzin.

Przepis 10 – KAPUSTA NA BÓLE – OKŁADY

– Jak zmniejszyć bóle i wyleczyć stany zapalne – Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Missouri, istnieje silny związek między apigeniną zawartą w kapuście i jej potężnymi właściwościami przeciwzapalnymi.

Dlatego liście kapusty użyte na okłady są bardzo korzystne w leczeniu bólu.

Jak przygotować:

Umyj i dobrze wysusz liście kapusty (najlepsze efekty wg naukowców z w/w Uniwersytetu dają liście kapusty czerwonej). Pozostaw na noc jak kompres. Zmieniaj ten kompres codziennie.

CiekawostkiOzdrowiu.pl-kapusta-10-przepisow-domowe-sposoby

KAPUSTA – 10 przepisów domowych na bóle stawów, bolące kolano, zapalenia stawów, wypryski, choroby serca, zaparcia, wrastanie paznokci, przebarwienia, dla cukrzyków i …, czyli jak wykorzystać kapustę dla zdrowia.

http://ciekawostkiozdrowiu.pl/kapusta-10-przepisow-domowych/ …
Znane i nieznane przepisy medycyny ludowej

: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | CzasNaZioła | Naturalne Sposoby | popularne | Domowe Sposoby | Ciekawostki o zdrowiu | WeightLoss | UlubioneInspiracje