Oto co się stanie gdy liście kapusty użyjemy na noc. 10 przepisów a 8 zadziwia

Spread the love
    Jak schudnąć 10-15 kg bez odchudzania SUPER REZULTAT ! w ciągu 3 miesięcy SCHUDŁAM 15,2 kg! odchudzanie bez diety - skuteczne>>>"

10 przepisów na bóle i zapalenia stawów, wypryski, choroby serca, zaparcia, wrastanie paznokci, przebarwienia i …, czyli jak wykorzystać kapustę dla zdrowia.

Od pokoleń kapusta była wykorzystywana w medycynie ludowej jako lek na różne problemy zdrowotne. Liczne badania wykazały, że może obniżyć ryzyko wystąpienia różnych problemów zdrowotnych, od cukrzycy, przez bóle i stany zapalne a nawet po choroby serca. Kapusta może być stosowana samodzielnie lub w niektórych mieszankach leczniczych w celu leczenia różnych problemów zdrowotnych. Ale są również przeciwwskazania – kapusta nie jest zalecana np. dla osób z chorą wątrobą czy tarczycą.
Podobne artykuły, które również interesują innych:

loading…


Przepis 1 – Jak wykorzystać silne właściwości przeciwzapalne liści kapusty do leczenia bólu stawów kolan – To najpopularniejszy i najbardziej znany przepis – obłóż kolana ciepłymi liśćmi białej kapusty (lekko roztłuczonymi) wokół bolącego kolana. Po lekkim ostygnięciu zabezpiecz liście bandażem a potem zakryj folią, aby utrzymać ciepło. Powtarzaj stosowanie tej metody a skutecznie złagodzisz ból w kolanie.

Przepis 2 – Jak leczyć skutecznie wypryski: Po zmieszaniu z rzeżuchą, suszonymi jagodami i rumiankiem, umieść bezpośrednio na chorym miejscu, aby skutecznie wyleczyć wypryski.

Przepis 3 – Na wrastające paznokcie – Liście kapusty są w stanie chłonąć np. ropę z wrastających paznokci. Jak korzystać: Umieść liście na miejscu zagrożonym i zabezpiecz bandażem. Pozostaw na noc. Powtarzaj do momentu usunięcia problemu (zmieniaj liście codziennie).

Przepis 4 – Jak zmniejszyć ryzyko chorób serca – Liście kapusty czerwonej zawierają antocyjany, barwnik rozpuszczalny w wodzie, który skutecznie leczy stany zapalne. Ponadto, kapusta jest bogata w polifenole, związane z obniżaniem ciśnienia krwi i sprzyja zdrowiu serca. To jest to, co należy zrobić w przypadku leczenia chorób serca: Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy stosować surowe liście kapusty. Spożywaj codziennie sałatki z dodatkiem kapusty. Można jeść codziennie 2 łyżki gotowanej kapusty.Przepis 5 – Jak użyć kapustę na problemy trawienne: Pij szklankę soku z kiszonej kapusty raz dziennie na problemy z trawieniem (sok z kiszonej kapusty zawiera probiotyki, które zwiększą wchłanianie witamin i minerałów).

Przepis 6 – Jak usunąć zaparcia, pozbyć się złogów i… schudnąć – w celu leczenia zaparć należy jeść kapustę surową lub gotowaną i pić sok z kiszonej kapusty. Najlepsze rezultaty daje picie soku z kiszonej kapusty (ale nie kwaszonej, która jest z dodatkiem octu) ale po wypiciu soku z kiszonej lub soku wyciśniętego świeżo z kapusty nie wychodź z domu przez najbliższe 2-3 godziny, gdyż bieganie do toalety masz gwarantowane (niektórzy po 1 szklance takiego soku odwiedzają tego dnia 7-8 razy !!!)

Podobne artykuły, które również interesują innych:
loading...

Przepis 7 – Jak wybielić/usunąć przebarwienia na skórze rąk, zmniejszyć rogowacenie pięt. Wkładamy ręce na 5 minut w sok z kiszonej kapusty (ale nie może być ran na skórze, gdyż będziemy odczuwać bardzo sile pieczenie), potem zmywamy ręce wodą i smarujemy oliwą z oliwek. Najlepiej robić ten zabieg na noc. Podobnie pozbędziemy się suchej i zrogowaciałej skóry pięt.
ciekawostkiozdrowiu.pl-kapusta-wlasciwosci-zastosowanie-przepisy
Przepis 8 – Cukrzyca typu 2 i jak spowolnić wchłanianie cukru: Kapusta skutecznie spowalnia wchłanianie cukru u osób z ryzykiem zachorowania na cukrzycę, jak i tych, którzy już cierpią na cukrzycę typu 2
Kapusta jest bogata w błonnik, a zatem wspomaga absorpcję nadmiaru glukozy. W przypadku cukrzycy i zmniejszenia wchłaniania cukru:
1. Jedz kapustę jako dodatek co najmniej 3 razy na dzień.
2. Spożywaj sok z kapusty przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.

Bądź na bieżąco >>> ciekawostkiozdrowiu.pl>>> , czyli ZNANE i POPULARNE W INTERNECIE Domowe Sposoby na Zdrowie i Urodę – każdego dnia nowe i trendujące informacje – dlatego na facebook(u) koniecznie >>> POLUB STRONĘ ciekawostkiozdrowiu

Przepis 9 – Gojenie się ran – Kapusta jest niezwykle przydatny w procesie gojenia się ran, ta metoda przydaje się, gdy nie mamy żadnej innej pomocy czy innych środków. Jak przygotować: Umyj kilka świeżych zielonych liści kapusty, chwilę ogrzej i osusz. Wałkiem do ciasta lub w inny sposób, rozgnieć liście i pokrój. Zastosuj liście na ranę. Zmieniaj je co 2 godziny a po pewnym czasie, co 4-5 godzin.

Przepis 10 – Jak zmniejszyć bóle i wyleczyć stany zapalne – Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Missouri, istnieje silny związek między apigeniną zawartą w kapuście i jej potężnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Dlatego liście kapusty użyte na okłady są bardzo korzystne w leczeniu bólu.
Jak przygotować: Umyj i dobrze wysusz liście kapusty (najlepsze efekty wg naukowców z w/w Uniwersytetu dają liście kapusty czerwonej). Pozostaw na noc jak kompres. Zmieniaj ten kompres codziennie.

Jeśli podoba Ci się mój blog polub i udostępnij go innym. Sprawdź też inne wpisy na blogu.

loading…


żródło: healthylifestyleadvice.com/put-cabbage-leaves-knee-night-see-results-month/

Zapisz

: | CoWartoZobaczyc | FreePhotos | ZDROWIE | Zdrowie-Uroda | hotto | PrzepisyNaZdrowie | ODCHUDZANIE | CzasNaZioła | Naturalne Sposoby | popularne | Domowe Sposoby | Ciekawostki o zdrowiu | WeightLoss | UlubioneInspiracje